תובענות ייצוגיות

 

 

תביעות ייצוגיות

התחום הראשי בו פועל המשרד הינו דיני התובענות הייצוגיות. התפיסה של המשרד הינה כי באמצעות כלי משפטי זה מוגשמת תכלית ההגנה על "האזרח הקטן" מול מעשים ומחדלים של חברות ישראליות קפיטליסטיות כמו גם רשויות מקומיות, ובעזרתם של בתי המשפט ובתי הדין בישראל, חותר המשרד להגשמת העיקרון של צדק חברתי, כלכלי ושוויון.

למשרד שנים של ניסיון בתחום משפטי זה עם הצלחה מוכחת בשטח. המשרד הגיש תביעות ייצוגיות נגד רשויות מקומיות כמו גם חברות ישראליות ובכלל זה: חברות סלולר, תאגידים בנקאיים, מוסדות ממשלתיים, רשויות מקומיות, קופות חולים ובתי חולים אשר מתנהלים והתנהלו בבתי המשפט המחוזיים כמו גם בבתי הדין האזוריים לעבודה.

תחום התובענות הייצוגיות מתפתח בצורה דרמטית בשנים האחרונות במדינת ישראל, ומשרדנו גאה להיות חלק מתהליך זה, ומן החלוצים שפרץ את הדרך להגשמת העקרונות שבבסיס החקיקה של דיני התובענות הייצוגיות.

 

 

העדר תשלום אגרת בית משפט

על מנת להניע אנשים פרטיים כמו גם חברות ליזום הליך של תובענה ייצוגית, נקבע על ידי הכנסת כי לצורך הגשת תביעה ייצוגית אין לגבות מהתובע אגרת בית משפט. בכך הוסר המחסום העיקרי שעומד בפניך לתבוע גופים פרטיים וממשלתיים בסכומים גבוהים של מיליוני שקלים.

 

 

העדר תשלום שכר טרחה

על מנת להניע אנשים פרטיים כמו גם חברות ליזום הליך של תובענה ייצוגית באמצעותנו, משרדנו אינו גובה תשלום שכר טרחה, לא בגין שעת התייעצות ולא בגין ההליך המשפטי גופו. שיעור שכר הטרחה של משרדנו יקבע אך ורק על ידי בית המשפט וישולם על ידי הגוף הנתבע בלבד.

 

 

גמול לתובע הייצוגי

במידה ומשרדנו יבחר לייצג את המקרה שבו נפגעת, ולאחר שנוכיח לבית המשפט כי "מה שקרה לך קרה גם לאנשים נוספים" - הרי שבית המשפט יבקש לתגמל אותך על הרצון והנכונות שלך לפנות מזמנך, מרצך ומשאביך האחרים לטובת כלל הקבוצה ואף יורה על פסיקת הוצאותיך.

 

 

הקרן למימון תובענות ייצוגיות

על מנת להפחית את הסיכונים המשפטיים החלים עליך, ובמידה והתיק המשפטי מצדיק זאת, אנו נציע לך לפנות עבורך לקרן למימון תובענות ייצוגיות שהקים משרד המשפטים ואשר נועד לסייע במימון תובענות ייצוגיות (מימון חוות דעת מומחים, תמלולים, הוצאות עדים והסיכון בפסיקת הוצאות משפט לצד שכנגד) – על מנת לקרוא עוד לחץ על  הלינק הבא באתר משרד המשפטים

 

חוק התובענות הייצוגיות  מתוך אתר הממשלה.

 


© כל הזכויות שמורות לגותי-רשף ושות'
    משרד עורכי דין ונוטריון
עקבו אחרינו:
מאיה ויז'ן בניית אתרים

מאמרים

אודות
לכל המאמרים

חדשות

המייסדים

עו"ד מירה רשף
עו"ד יואב גותי

תחומי התמחות


גותי-רשף ושות' משרד עורכי דין ונוטריון | פרופ' מנחם פלאוט 10, רחובות | טל’: 08-9364956
פקס: 08-9461278 | דוא”ל: info@grlaws.com

מאיה ויז'ן בניית אתרים